Mycie paneli fotowoltaicznych

Testy wykonane na różnego rodzaju panelach fotowoltaicznych pokazały, że zabrudzenia takie jak: kurz, pyły, osadzające się na powierzchni liście, sadza oraz porosty znacząco wpływają na obniżenie efektywności zbierania energii przez panele słoneczne.

Panele możemy zarówno myć cyklicznie w stałych odstępach czasu jak i interwencyjnie kiedy widać straty w uzyskiwaniu energii słonecznej a dokładnie zwiększające rachunki za energię elektryczną.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest cykliczne mycie paneli fotowoltaicznych np. 2 razy do roku.

W okresie wczesno wiosennym: po okresie jesienno zimowym usuwamy wtedy liście oraz sadzę która zagościła na naszych panelach oraz czy niskie temperatury i wilgoć nie doprowadziły do delaminacji czyli uszkodzenia powłok modułów słonecznych.

W okresie jesiennym: w przypadku osadzenia się liści jak i zapylenia przez wszelkiego rodzaju rośliny po okresie letnim.

Nasza firma zajmuje się czyszczeniem paneli fotowoltaicznych przy wykorzystaniu systemu odwróconej osmozy – polega on na filtrowaniu wody przez filtry membranowe.

Zajmujemy się myciem paneli fotowoltaicznych zarówno w gospodarstwach domowych jak i dużych przedsiębiorstwach korzystających z tej energii kończąc na farmach fotowoltaicznych.

Korzyści wynikające z mycia paneli fotowoltaicznych:

  • eliminacja strat mocy,
  • zapobieganie uszkodzeniom paneli,
  • przyspieszenie zwrotu inwestycji,
  • przedłużenie żywotności paneli.

Skontaktuj się